google38a4670fad8f46f8.html
top of page
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook

Ptaki Morza Czerwonego

Updated: Jun 25, 2021


TWÓJ PRZEWODNIK FOTOGRAFICZNY O PTAKACH MORZA CZERWONEGO W EGIPCIE


Według egipskiego komitetu ornitologicznego w Egipcie odnotowano 466 gatunków ptaków. Dwie trzecie z tych ptaków to gatunki wędrowne, a jedna trzecia lęgnie się na tym obszarze.Zdjęcia w tym przewodniku zostały wykonane w zeszłym roku przez Georginę Cole, która mieszka w El Gounie od 2004 roku. Jej pasja do fotografii ptaków zaczęła się po odkryciu pustułek gniazdujących co roku naprzeciwko jej balkonu.


Jako członek i założyciel Rotary Club of Red Sea - El Gouna, Georgina pracuje jako wolontariusz przy projektach obsługujących wszystkie siedem obszarów zainteresowania Rotary Międzynarodowej od 2014 roku.


Celem tego przewodnika jest wspieranie nauki, dostarczając wskazówek, jak identyfikować gatunki ptaków przy użyciu prostych narzędzi identyfikacyjnych, dzięki wykorzystaniu oszałamiającej fotografii. Będzie również używany do dodawania kolejnych zgłoszeń danych, głównie na platformie eBird.


eBird jest jednym z największych na świecie projektów naukowych związanym z różnorodnością biologiczną, z ponad 100 milionami gatunków obserwacji ptaków odnotowywanych każdego roku przez eBirders na całym świecie. eBird jest zarządzany przez Cornell Lab of Ornithology i jest przedsiębiorstwem współpracującym z setkami organizacji partnerskich, tysiącami regionalnych ekspertów i setkami tysięcy użytkowników.


Tłumaczenie na język polski: Sylwia Szymańska

RED SEA PROJECT™


 

Pobierz DARMOWĄ kopię „Birds of the Red Sea” w wysokiej rozdzielczości z naszej

e-Biblioteki w sekcji Red Sea Birds Project.
474 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page