google38a4670fad8f46f8.html
top of page
  • LinkedIn
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram
  • Facebook

Gigantyczna sieć została usunięta z Domu Delfinów

Updated: Jun 25, 2021

Udział egipskiego wybrzeża Morza Czerwonego, który rozciąga się na 1080 kilometrów długości, stanowi zaledwie połowę krajowej produkcji ryb w Egipcie. Jeśli to cokolwiek wskazuje, oznacza to, że ta ważna branża „Rybołówstwo” jest na skraju wyginięcia. Spadek wielkości produkcji ryb jest największym wyzwaniem, przed jakim stają miejscowi rybacy.

Pogorszenie się stanu łowisk jest głównym zagrożeniem dla sytuacji gospodarczej lokalnych rybaków. Zwiększa bezrobocie w tych społecznościach, co jest bezpośrednim skutkiem nadmiernych połowów. Pogorszenie stanu łowisk jest głównie spowodowane złym zarządzaniem zasobów naturalnch, zwłaszcza na obszarach o dużej wartości przyrodniczej, takich jak wyspy i rafy przybrzeżne.

Ogromna sieć o długości 100 m została usunięta przez Emperor Superior dnia 16 października 2020 r. Z Shaab El Erg - Hurghada, Morze Czerwone.


Dodatkowo nagłe upowszechnienie się stosowania siatek z włosia końskiego, łowienia trucizną, używanie broni palnej, dynamitu i wstrząsów elektrycznych, które są zabronione przez prawo, doprowadziło do bezprecedensowego pogorszenia się stanu zasobów rybnych, a także kilku gatunków kolorowych ryb i żółwi morskich. które są kręgosłupem przemysłu turystycznego w regionie, a także sprawiają, że Morze Czerwone jest najbardziej rozległe pod względem różnorodności biologicznej.


Rybołóstwo floty rybackiej z Suezu i innych krajów spoza gubernatorstwa Morza Czerwonego oraz po zniszczeniu ich łowisk w Manzali i Bardawil zmierzają do zniszczenia zasobów naturalnych Morza Czerwonego poprzez połowy włokiem i inne destrukcyjne metody.


Sieci zanurzając się w głębinach Morza Czerwonego niszczą wszystko na swojej drodze oraz łowią różnorodne ryby wszystkich rozmiarów i wag. W ten sposób te działania eliminują wędrówki ryb i niszczą rafy koralowe, nie pozostawiając miejscowym rybakom miejsca na połowy w sposób, który zawsze był zbalansowany i zrównoważony.


W piątek 16 października 2020 roku; Przewodnicy, goście i załoga statku Emperor Superior liveaboard zostali zmuszeni do działania i usunęli z bardzo popularnego miejsca nurkowego Sha'ab El Erg (Dom Delfinów) 100-metrową sieć do połowu. Niestety; kilka ryb i koralowców zostało już skazanych do tego czasu. Udało im się to nagrać, usunąć i zgłosić władzom.


Wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych oraz specjalne podziękowania dla wywiadu egipskiej marynarki wojennej i straży przybrzeżnej za ich ogromne wysiłki na rzecz ochrony naszych zasobów naturalnych i ich natychmiastową reakcję na nielegalne połowy. Gorąco zachęcamy do zgłaszania wszelkich podejrzanych działań połowowych, szczególnie w miejscach nurkowych, do straży przybrzeżnej i marynarki wojennej. Będziemy nadal robić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić naturalne zasoby Morza Czerwonego i podejmować wszelkie niezbędne środki, aby je zachować i chronić.


Zdjęcia dzięki uprzejmości: Roland Ambauen

Tłumaczenie na język polski: Sylwia Szymańska

RED SEA PROJECT™

 

ZAANGAŻUJ SIĘ

Jeśli zauważysz ciężkie śmieci w morzu lub wyrzucone sieci rybackie w dowolnym miejscu na Morzu Czerwonym; Bardzo by nam pomogło, gdybyś podzielił się z nami tymi informacjami. Te informacje pomogą nam lepiej prowadzić prace w zakresie ochrony mórz na Morzu Czerwonym. Czasami trudno jest określić dokładną lokalizację lub rozmiar sieci. W celu potwierdzenia takich zgłoszeń uprzejmie prosimy o dodanie zdjęcia lub krótkiego filmu bądź dodanie linku umożliwiającego nam pobranie. Udostępnimy Twoje zgłoszenie naszym partnerom i członkom społeczności i odpowiednio zorganizujemy porządki.


25 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page